Showrooms

STOCKHOLM

AB Edsbyverken
Hesselmans torg 9
131 54 Nacka

GÖTEBORG

AB Edsbyverken
Fiskhamnsgatan 6C
414 58 Göteborg

OSLO

AB Edsbyverken
Drammensveien 130 C
0277 Oslo

Huvudkontor / produktion / showroom

EDSBYN

Besöksadress
Karlsvägen 2
828 32 Edsbyn

Postadress
AB Edsbyverken
Box 300
828 25 Edsbyn

 

Tel 0271-275 00
Fax 0271-27501
info@edsbyn.com

Marknadschef

Magnus Lignell
Marknadschef

magnus.lignell@edsbyn.com
+46 70 372 23 00

Försäljningschef Sverige

Mats Eineljung
Försäljningschef Sverige

mats.eineljung@edsbyn.com
+ 46 72 252 52 05

Försäljning Sverige

STOCKHOLM

Bosse Grimlund
Region Mälardalen, statlig försäljning

bo.grimlund@edsbyn.com
+ 46 70 336 22 94

STOCKHOLM

Lina Svensson
Region Storstockholm, arkitektsupport

lina.svensson@edsbyn.com
+ 46 76 535 75 45

STOCKHOLM / NORD

Göran Jansson
Region Nord
KAM Avtal Stockholm

goran.jansson@edsbyn.com
+ 46 70 602 50 52

NORD

Per Unger
Arkitektsupport

per.unger@edsbyn.com
+46 271 275 54

GÖTEBORG / SYD

Anders Johnsson
Region Syd, arkitektsupport

anders.johnsson@edsbyn.com
+46 70 587 59 80

Försäljning Norge

NORGE

Magnus Vanberg
Exportchef

magnus.vanberg@edsbyn.com
+46 70 334 32 36

OSLO

Magnus Vanberg
Exportchef

magnus.vanberg@edsbyn.com
+46 70 334 32 36

ØSTFOLD / STAVANGER

Anders Johnsson
Östfold/Stavanger, arkitektsupport

anders.johnsson@edsbyn.com
+46 70 587 59 80

NORD

Per Unger
Arkitektsupport

per.unger@edsbyn.com
+46 271 275 54

Exportchef

Magnus Vanberg
Exportchef

magnus.vanberg@edsbyn.com
+46 70 334 32 36

Avtal och offert

Offert & Förfrågningar
offert@edsbyn.com

Ronny Fagerhov

+46 271 275 72

Annika Petersson

+46 271 276 73

Perry Fagerhov

+46 271 275 30

Michael Davidsson

+46 271 276 04

Helena Bånga

+46 271 275 09

Örjan Josefsson
Chef avtal och offert

+46 271 275 30

Kundsupport

Order/beställning
order@edsbyn.com

Carin Henrikson

+46 271 275 51

Per Unger

+46 271 275 54

Jan-Erik Perers

+46 271 276 66

Siv Unosson

+46 271 275 55

Katarina Lindsmyr

+46 271 275 58

Clas Blom

+46 271 275 78

Conny Clahr
Chef kundsupport

+46 271 275 12

Kundservice

Kundservice/reklamation
kundservice@edsbyn.com

Peter Wessman

+46 271 275 49

Stefan Falk

+46 271 275 48

Se våra återförsäljare härVår försäljning sker via våra kunniga återförsäljare som finns representerade i Sverige, Norge och Danmark.

Vi finns även representerad i övriga delar av världen.

Se våra återförsäljare här.

Kontaktformulär

Fyll i formuläret för att snabbt komma i kontakt med oss.